اعطای تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران شهرکها و نواحی صنعتی

اعطای تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران شهرکها و نواحی صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از ارائه تسهیلات ویژه  در قالب کمکهای فنی و اعتباری به متقاضیان سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی، فخرالله مولایی در همایش توسعه فرصتهای سرمایه گذاری شهرستان ملارد ضمن تاکید  بر حل مشکلات تولید کنندگان ، گفت: سرمایه گذاران مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی علاوه بر دریافت مشوقهایی از قبیل خرید اقساطی اراضی صنعتی می توانند از اعتبارات ریالی و کمکهای فنی و اعتباری به مبلغ 2 میلیارد ریال تا 9 میلیارد ریال به بهره مند شوند.

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت با اشاره به اینکه  با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی تمامی مشکلات موجود رفع خواهدشد،افزود: در رابطه با مشکل اخذ پروانه بهره برداری شهرک خصوصی صفادشت، 9 لکه صنعتی وجود داشت که تاکنون دو مجوز صادر شده و حل این مشکل پیگیری جدی مسئولان شهرستان را می طلبد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور عنوان کرد: ناحیه صنعتی دهک با مساحت 50 هکتار در حال توسعه است و درخواست مسئولان شهرستانی هم زون صنایع صنعتی و هم زون صنایع تبدیلی کشاورزی است لذا این نوید را می دهم که این موضوع را با اهتمام بیشتری پپیگیری خواهیم کرد.

مولایی با بیان اینکه منطقه ملارد، منطقه با استعدادی است و ظرفیت توسعه دارد، گفت: از امروز تا پایان فروردین ماه هر فردی که جهت اخذ زمین در ناحیه صنعتی دهک ثبت نام کند، از تسهیلات ویژه ای برخوردار می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت  همچنین اعلام کرد: درصورت ایجاد واحد صنعتی طی مدت یک سال، 30 درصد به سرمایه گذاران استرداد خواهد شد.

 مولایی با تاکید براینکه مشکلی دررابطه با ارائه پروانه صنعتی وجود ندارد، در خصوص شهرک صنعتی صفادشت نیز توضیح داد: درصورت پیگیری متقاضیان پروانه  صنعتی به آنها اعطا خواهدشد.

وی ادامه داد:اگر تاکنون پروانه ای ارائه نشده ،به این دلیل است که مدارکی از سوی سرمایه گذاران به ما ارائه نشده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در بخش دیگری از سخنانش  در خصوص محدودیت 120 کیلومتری  که یکی از مشکلات سرمایه گذاران به شمار می رفت ، نیز توضیح داد:  این موضوع  در سال 46 مصوب شده و  برداشتن این محدودیت جزو اختیارات من نیست.البته تمام تلاش خودرا خواهم کرد تا به نحو شایسته   وبدون اینکه به محیط زیست آسیبی برسد، این موضوع حل وفصل شود.

   1391/11/30 10:05

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
4.8/10 (تعداد آرا 32 نفر )