امضای تفاهم نامه بین سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی و سازمان استاندارد ایران

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی و سازمان ملی استاندارد ایران

 

تفاهم نامه همکاری مشترک بین  سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و سازمان ملی استاندارد ایران  در زمینه استاندارد سازی و صدور گواهینامه مطابق با اصول و ضوابط بین المللی  در شهرکها ونواحی صنعتی، به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی بین الملل سازمان ، استفاده بهینه از توانایی های علمی، فنی و پژوهشی ، اجرایی و آزمایشگاهی دوسازمان با هدف افزایش کیفیت محصولات و توسعه استانداردسازی کسب و کارهای تولیدی در راستای حمایت از کار و سرمایه ایرانی از  اهداف اصلی این تفاهم نامه بود.

براساس این تفاهم نامه، ، سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران   متعهد به معرفی شهرک های صنعتی و فناوری   جهت احداث آزمایشگاه همکار ، تخصیص زمین جهت احداث آزمایشگاه در شهرکهای صنعتی و فناوری  طبق ضوابط سازمان صنایع وکمک به توسعه فعالیت تشکل های علمی و صنعتی در راستای استانداردسازی و ارتقای کیفیت محصولات تولیدی در کلیه شهرک های صنعتی و فناوری شد.

  همچنین اولویت در واگذاری فضاها و مراکز خدماتی به آزمایشگاه های همکار و شرکتهای بازرسی فنی و نمونه برداری ، همکاری در برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز واحدهای صنعتی و آزمایشگاه های همکار مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی و شهرکهای فناوری ، همکاری در ایجاد زیرساخت های آزمایشگاه های همکار مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی  و شهرک های فناوری از دیگر تعهدات سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی در این تفاهم نامه به شمار می رفت .

 در همین حال سازمان ملی استاندارد ایران نیز متعهد به ، ارزیابی علمی و فنی آزمایشگاه های استقرار یافته در شهرک ها و نواحی صنعتی و شهرکهای فناوری بر اساس آخرین استانداردهای ملی و بین المللی و صدور گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه های مذکور شد.

این تفاهم‌نامه ، در 4 ماده و 19 بند و 2 تبصره که مدت اعتبار آن 3 سال تعیین شده است به امضای ایرج موفق ، معاون صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و مرتضی امامی معاون برنامه ریزی و تدوین استاندارد  رسید.

   1391/12/1 09:26

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.1/10 (تعداد آرا 33 نفر )